וידיאו ארט להצגת סוף שנה

הגדרה כוללת עבור כל שירותי הווידאו, האנימציה והעריכה שמופיעים על המסכים בהצגת סוף שנה.

הוידיאו ארט לכשעצמו הוא סרטון שמתחבר לתמונה או דימוי שמוקרן על מסכי הענק ברקע, ומשתלב בעיצוב החלל,המוסיקה והקונספט של ההצגה.

הסרטונים האלה משלבים בצורה אמנותית ומקצועית תמונות, וידיאו מוסיקה ואפקטים מרהיבים.

בשנים האחרונות, גם התיאטרון והצגות הסיום מיישרות קו עם הטכנולוגיה. מסכי הענק ועליהם אנימציה וידיאו ארט וסרטוני וידיאו מחליפים את התפאורה הקלאסית.  מיצבי הקרנה וסאונד מולטימדיה ווידיאו ארט מחליפים את האביזרים על הבמה. המסך יכול להפוך לשחקן בדיאלוג עם המשתתפים, סרטון יכול להפוך למערכון בפני עצמו.

יתרונות שילוב וידאו ארט בהצגה

בזכות הוידיאו ארט, המופע הופך אינטראקטיבי עשיר ודינמי. המסך משתנה כל הזמן. ויש באפשרותנו ליצור גם תפאורה מתחלפת עבור כל סצנה, שיר וריקוד, קטעי קישור או טקסים רשמיים במהלך המופע.

כוחה של המדיה הזו הוא עצום. את רב עבודות הפוטושופ המינימליות עבור "מצגת הקיואים" בהצגה ניתן לערוך לבד (ואם את/ה טכנופוב/ית, להיעזר באחד מהצוות/התלמידים) אבל כדי להפוך אותו לייחודי ערכי ואיכותי, מומלץ להיעזר באנימטור טוב, או בעורך וידיאו מקצועי ומנוסה בהפקות מסוג זה.

הווידאו ארט הוא כלי מחשבה לבמאי. חשוב שכל דבר שמופיע על המסך יהיה איכותי וייצוגי, ש"יקפיץ" את ערך ההצגה ולא יוזיל אותה. יש לתור אחר חומרים איכותיים, אימאגים מקוריים ומדוייקים שיוקרנו בדיוק בזמן הנכון כדי להעצים את חויית הצופה, כדי להעשיר את התוכן. כדי להותיר את הרושם הנכון.

עריכה נקייה בתוכנת עריכה איכותית, שימוש בתכנת פוטושופ  ויצירתיות, ייחוד ומקוריות. שכל עבודות הוידיאו ארט ישרתו את הבמה, יתכתבו עם בימוי ונושא ההצגה ועם אופייה.

כאמור, ענף זה הוא חדש יחסית בהצגות סוף השנה. אין בו הרבה תחרות ומומלץ להיכנס לדפי/אתרי האמנים ולהתרשם מתיק העבודות שלהם.