תלבושות להצגת סוף השנה

הצגת סוף שנה מרשימה כוללת גם תלבושות מרהיבות עבור המשתתפים. בין אם מדובר בתלבושת אחידה עבור ריקוד המוני מסויים, ובין אם מדובר בתלבושת מלאה עבור שחקנים בודדים במערכון.

כבר בתחילת העבודה (שלב הכתיבה) מומלץ לחלק את ההצגה ל"סצנות לבוש", בכל תמונה יש לציין את הלבוש הרצוי עבור המשתתפים על הבמה. מעבר לכך שזה חוסך המון זמן בשלבים המאוחרים והלחוצים. יש חשיבות להזמנה מוקדמת של התלבושות, הן מבחינת מחיר והן מבחינת זמינות במלאי.

לא תמיד יש צורך בהשכרה של תלבושת. לעיתים תלבושת בסיס תספיק בהחלט. אבל לרב ריקודים כוללים תלבושת אחידה ומיוחדת שנותנת אפקט של "מחזמר" להצגה. זה יכול להיות אביזר אחד כמו מטפחת, כובע, חצאית לבנות ועניבה לבנים, שיעשיר את הנראות.

היום פחות שכיח לשכור שירותי תפירה עבור התלבושות. רב ההזמנות נעשות ממחסני תלבושות. מדובר במחסנים ענקיים שיש בהם תלבושות ואביזרים לכל סוג של אירוע, תלוי בתזמון ההזמנה ובתקציב כמובן.

תלבושות מעוצבות ומסוגננות של דמויות תקופתיות (מלכים, פרעונים, צלבנים,רוזנים, פושטי יד, בוקרים ועוד) חיות, פיות, מכשפות וגיבורי על, תלבושות סיום (גלימות וכובעים) בגדי נשף מלאים ועוד.

ניתן גם להזמין כמויות של פרופס ואביזרים משלימים בלבד כמו כובעים, חרבות, כתרים, שרביטים , תכשיטים פאות ועוד.

תזמון ומחיר הם האילוצים העיקריים בכל הנוגע לתלבושות. חשוב ומומלץ להיערך תקציבית לפני ההזמנה. לאחר הגדרת התקציב, הביטו בקטלוג והתאימו את הזמנתכם.  בצעו את ההזמנה כמה שיותר מוקדם. ככל שתדחו את ההזמנה, יקטן הסיכוי לזמינותה במלאי, שכן כל מסיבות הסיום נערכות סביב אותה התקופה.

יש חשיבות רבה לנראות ולאחידות על הבמה, במיוחד כאשר כמות המשתתפים גדולה. יחד עם זאת, תמיד יש מקום ליצירתיות אם משהו לא מסתדר. יש תופרות, יש קהילת הורים שתשמח להתנדב. יש אביזרים שנמצאים בכל בית, כך שגם אם אין במלאי את התלבושת הרצויה. אפשר למצוא פתרונות יצירתיים.