פרומו הכתרה 2020!

בחינוך הממלכתי-דתי, באולפנות, בישיבות ובמכינות מתקיים בכיתה י"ב אירוע גדול שנקרא "הכתרה". ע"פ המנהג, זהו טקס בחירתם והכתרתם של רב ורבנית פורים. בפועל, ההכתרה היא הצגה גדולה, מושקעת ופרודית, והיא מוצגת כאירוע שיא של חודש אדר.

פרומו הכתרה 2020 מחזור ע"א

הפקת ההכתרה

במשך זמן רב מגבשים התלמידים לבדם, או יחד עם במאי ואנשי מקצוע את ההצגה, על כל שלבי יצירתה. הם מקבלים הזדמנות חד פעמית ליצור הצגה שמבטאת בהומור את חייהם כתלמידים. הם משקיעים ממיטב זמנם וכספם לטובת המופע, שמהווה עבורם את אחד האירועים המשמעותיים כתלמידי י"ב.

כאמור, ההצגה פרודית ותוכנה יעסוק בביקורת הומוריסטית (ולרב בטעם טוב..)על המוסד בכלל ועל הסגל בפרט. ההכתרה מאופיינת בחיקויים, בהצגה מקורית או בהעלאת מחזה מוכר, עם קריצות לחיים האמיתיים..

פרומו הכתרה

כמו כן, חלק בלתי נפרד מההכתרות בשנים האחרונות הוא הפקת סרטון פרומו שמהווה "טיזר" להכתרה. הסרטון מופץ בדרך כלל באירוע ה"פרומו" בו מוצגות בפני כלל תלמידי בית הספר דמויות ההכתרה, ובפיהן- "תקנון פורים"(חוקים חדשים והומוריסטיים לתקנון בית הספר הקיים, אשר על כלל התלמידים לקיים במהלך חודש אדר).

הפרומואים של ההכתרות מועלים ליו-טיוב ומהווים פרסום ואף תחרות בין כל המוסדות המשתתפים.

איך מתחילים?

על מנת שההכתרה תהיה ברמה גבוהה ומכבדת ,הן את יוצריה והן את "קורבנותיה", יש ליצוק תוכן ערכי שיהווה תכלית ראויה ליצירה ראויה על הבמה.

מאחר ורב ההפקות נעשות על חשבון התלמידים.. יש למצוא בעלי מקצוע מהימנים ורגישים לתלמידים ולתקציבם המוגבל. מומלץ מאד לבדוק כמה שיותר הצעות מחיר, דוגמאות וניסיון בתחום קהל הציבור הדתי בכלל ובהכתרות בפרט.

תוכלו למצוא מענה עבור כל אתגר בשלבי הפקת ההכתרה בעמוד הבית של אתר מסיבות הסיום. החל משלב הרעיונות, דרך הכתיבה והבימוי, דרך בחירת התפאורה, התלבושות והאביזרים, וכלה בשירים, הריקודים והפקת סרטון הפרומו. וודאו כי אתם בוחרים בצוות מנוסה בהפקות מסוג זה (במיוחד בכתיבה ובימוי) אל תתפשרו על פחות ממה שהכי הולם את היצירה שלכם ואת המסר שברצונכם להעביר.

צרכים עזרה בהפקת ההכתרה? רוצים לנצח בתחרות? צרו עמנו קשר עוד היום Graduation.co.il@gmail.com