כוריאוגרפיה למסיבות סיום

כוריאוגרפיה היא חלק בלתי נפרד מהבימוי ומההצגה. הכוריאוגרף בונה יחד עם הבמאי את העולם התנועתי של היצירה, ויוצר ריקודים למחרוזות, שירים מקוריים או שירים מוכרים.

ככל שמספר התלמידים בשכבה גדול יותר, ישולבו יותר שירים וריקודים, על מנת לשתף כמה שיותר תלמידים ולשלבם במופע.

הריקודים והשירים הם מרכיב עיקרי בהצגות הסיום ובמופעי סוף שנה. הם מהווים חלק מהיצירה השלמה ולעיתים אפילו את כולה (במחזמר למשל), ואז עבודתו של הכוריאוגרף משתלבת גם בבימוי המיזנסצנות. כוריאוגרף טוב ישכיל להתכתב עם תכני ההצגה בכלל ועם הבימוי בפרט. הוא ינצל היטב את חלל ואת מיקום הרקדנים בו. והוא יעצב את היחסים של הרקדנים עם החלל וכמובן, אחד עם השני.

חשיבות הבימוי התנועתי בכל שכבת גיל

עם זאת חשוב לציין, שבכיתות י"ב, לעיתים נבחרים תלמידים שיש להם ניסיון במחול ובכוריאוגרפיה לבנות את הריקודים בהצגה. בעיקר כאשר השכבה קטנה או מספר המשתתפים מצומצם.

לעומת זאת בכיתות ו' כוריאוגרף טוב בעל ניסיון הכרחי להצלחת ההצגה. עליו לבנות כוריאוגרפיה מתוכננת היטב, לרכז לביים ולסחוף שכבה שלמה אל תוך הריקוד. על כן הכוריאוגרפיה היא חלק מהותי בתהליך בימוי ההצגה. הכוריאוגרף הוא הבמאי התנועתי של ההצגה.

הכוריאוגרפיה חשובה מאד להצלחת המופע. ובבתי ספר גדולים בשנים האחרונות שוכרים מדריכים מסטודיו למחול, והם מפיקים את כל הכוריאוגרפיה למופע בהתאמה לשירים שנבחרו ומלמדים במקביל את כל התלמידים בקבוצות קטנות.

צרכים עזרה במציאת כוריאוגרף? צרו עמנו קשר Graduation.co.il@gmail.com